Екстра-ліга. Підсумки сезону. Локомотив. "Срібний" стоп-кран для харків'ян

"Локомотив".
Місце в регулярному чемпіонаті:
1.
Плей-офф: 2-е місце.
Кращий гравець за версією сайту UA-Футбол: Дмитро Сорокін.

Ось і закінчилася трирічна епопея домінування харківського "Локомотива" в чемпіонаті України. Здобути четверту поспіль національне "золото" "залізничникам" не дозволила зробити львівська "Енергія". Тим не менш, якщо озиратися назад, то можна зробити висновок, що у "Локо" насправді все було не так вже й погано. Якщо скористатися термінологією НБА та НХЛ, то харків'янам вдалося зробити "династію", завоювавши три чемпіонства поспіль. Таке в історії українського футзалу вдавалося зробити ще двом командам, які зараз, на жаль, стали надбанням історії – одеському "Локомотиву" і донецькому "Шахтарю".

Але, як говориться, апетит приходить під час їжі. А він у "залізничників" розігрався не на жарт. Про що свідчить і той факт, що перед початком сезону 2015-2016 вважався явним фаворитом чемпіонату. Цьому сприяла і довга лава, і статус базового клубу збірної, і бажання "червоно-білих" виграти всі трофеї на внутрішній арені, але і зробити все для того, щоб вперше в історії "Локомотива" вийти у "Фінал чотирьох" Кубка УЄФА. На це робилася основна ставка.

Сезон для "Локо" розпочався з принципової перемоги над столичною "Манзаною" у матчі за Суперкубок України. Чому принциповому? Тому що мало хто забув про те, хто вибив харків'ян в 1/8 фіналу Кубка України сезону 2014-2015. Так що, підопічні Євгена Ривкіна хотіли взяти реванш. І вони його взяли. Правда, ціною травми Миколи Білоцерківця, яка коштувала основним "стовпа" харків'ян місця у складі збірної на чемпіонаті Європи. Лише наприкінці вже минулого сезону Білоцерківець почав з'являтися у складі "Локо" і виходити на паркет. Однак, цього виявилося замало для досягнення головної мети – перемоги в чемпіонаті. Що ж стосується травми Белоцерківця, то в складі "залізничників" було ким замінити. А саме – Дмитром Шамлі, який на позиції "стовпа" виглядає аж ніяк не гірше. Однак, незабаром він відправився в оренду в "Приват" разом зі своїми двома одноклубниками – Сергієм Малишком і Ярославом Лебедем. З одного боку – для молодих "залізничників" це був ковток свіжого повітря, який, до того ж, був гарною можливістю показати себе і довести своє право на місце в основному складі "Локо". Але з іншого боку – якщо ж говорити з приводу того ж Шамлі, його вміння зіграти на позиції "стовпа", то після його оренди "Локомотив", на думку автора цього матеріалу, позбувся деякої різноманітності в діях своїх четвірках. Хоча серед тих, хто перебував у розпорядженні Євгена Ривкіна, були й інші футзалісти, здатні зіграти "стовпа". Втім, це – тактичні деталі і нюанси.

А якщо ж говорити про гру харків'ян, то вона була побудована за рахунок того, що робилася ставка на швидкий гол, а потім "Локомотив" вже доводив справу до перемоги, граючи на класі. І саме на класі "залізничники" здобули більшість перемог в регулярному чемпіонаті. Але траплялися і невдачі. Дуже складними для підопічних Євгена Ривкіна були поєдинки проти "Енергії". Так, у харківському протистоянні цих команд "Локо" все-таки вдалося вирвати перемогу у львів'ян. Але не можна сказати, що та перемога далася "червоно-білим" легко. Після цього наставник тоді ще чинних чемпіонів України сказав, що таких важких поєдинків в українському чемпіонаті дуже мало. І це справді так (як не сумно це усвідомлювати). І саме таких поєдинків деколи не вистачає для того, щоб підготуватися до ігор Кубка УЄФА.

Можливо, саме дефіцит таких ігор привів до того, що "Локомотив" не зміг вийти у "Фінал чотирьох" Кубка УЄФА. Якщо б у "Локо" була можливість грати з серйозними суперниками щотижня, то, можливо, вони б не допустили помилку на останніх секундах матчу з "Бенфікою". І як тут не згадати нещасливий гол збірної Сербії у ворота збірної України на Євро-2016 за 0,3 секунди до фінальної сирени? Так що, можна сміливо сказати, що до поразки "Локо" в єврокубку призвели дефіцит ігор з висококласними суперниками і відсутність концентрації у вирішальні моменти матчів, що випливає з рівня нинішньої Екстра-ліги.

Але ми відволіклися від теми. Те, що "Енергія" створила серйозні проблеми "Локомотиву" в харківському матчі "регулярки", було аж ніяк не випадково. Адже по ходу сезону в іграх з "Локомотивом" гідно "огризався" і "Продексім", який, до речі, мало не вибив харків'ян з Кубка України. А та ж сама "Енергія" змогла обіграти "Локомотив" у Львові, тим самим ставши єдиною командою, яка змогла здолати "Локомотив" за підсумками регулярного чемпіонату.

Тим не менш, перед матчами плей-офф "Локомотив" вважався головним фаворитом чемпіонату. І мало хто сумнівався в тому, що саме "Локо" знову стане чемпіоном України. Принаймні, підопічні Євгена Ривкіна фактично легко і невимушено обіграли "Приват" і "Спортлідер+", які були суперниками харків'ян у чвертьфіналі та півфіналі відповідно. І після цього "залізничникам" належало битися з "Енергією", яка склала компанію у фіналі. Виходячи з того, як "Локомотив" грав з "Енергією" у плей-офф сезону 2014-2015 (програш "енергетиків" у півфіналі з рахунком 0:3), ніхто не думав, що у фінальній серії буде інтрига.

Однак, вийшло так, що ми побачили те українське футзальне "Ель-Класіко", про яке через домінування "Локомотива" почали забувати. Рахунок 1:1 у серії після двох харківських матчів давав зрозуміти, що інтрига в цій серії точно буде. І все залежало від того, як закінчаться два поєдинки у Львові. А там після перемоги "Локомотива" у грі № 3 все складалося так, що четвертий поєдинок міг стати харків'ян "золотим". Але не став. Більше того – поразка харків'ян у згаданій четвертій грі мало свої наслідки. "Енергія" настільки зарядилася перемогою в останньому домашньому поєдинку, що зуміла виграти вирішальну дуель у Харкові, нехай і в овертаймі.

Що завадило "Локомотиву" здобути четверте поспіль чемпіонство? Цьому є кілька пояснень. Після перемоги в третьому матчі серії "залізничники", можливо, подумали, що заповітні золоті медалі вже поруч, на відстані витягнутої руки. Але "червоно-білі" недооцінили "Енергію", яка здавна вважається "домашньою" командою. І цей фактор зіграв свою роль. "Енергії", яка грала останній домашній матч у сезоні, вже нічого було втрачати. І вона це зрозуміла, вийшовши на цей матч надмотивованною. І знову ми повертаємося до відсутності мотивації і концентрації. Саме цих двох якостей, на мій погляд, не вистачало харків'янам для того, щоб перемогти у фінальному матчі № 4. І той "холодний душ", отриманий від "Енергії", негативно позначився на грі "Локо". Давайте згадаємо, скільки помилок було у "червоно-білих" у п'ятому поєдинку. І що привело до того, що "Енергія" змогла перевести гру в овертайм, а потім і виграти "золото"? Правильно, втрата концентрації. "Енергетикам" знову не було чого втрачати – вони б все одно залишилися з медалями. Але все-таки львів'яни вирішили ризикнути і зробили все для того, щоб відігратися. І за це вони отримали винагороду в вигляді перемоги в чемпіонаті.

Звик перемагати – вчися і програвати. Така аксимома сучасного професіонального спорту. І футзалу – у тому числі. Тепер харківському "Локомотиву" належить винести уроки і провести роботу над помилками. Одним із факторів цієї роботи став той факт, що сім гравців вже покинули "Локомотив". Поки з новачків у "Локо" значиться тільки Богдан Свірідов. Хто буде ще? Подивимося. Але в той же час щось авторові цих рядків підказує, що в новому сезоні ми побачимо в основному складі харківського клубу декількох гравців з "Локомотива-2". Не будемо забувати, що "Локомотив" (U-19) в травні став чемпіоном України у своїй віковій категорії, і Євген Ривкін напевно помітив кількох гравців із цього "золотого" юніорського складу, який, до речі, складає кістяк "Локомотива-2". Може, серед потенційних гравців основного складу "Локомотива" опиняться такі молоді хлопці, як Дмитро Бутов, Андрій Теряєв або ж Віталій Дубич. Але що ми думаємо? У новому сезоні, здається, все і побачимо.

За матеріалами сайту UA-Футбол.

Фото: НФК "Ураган"

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Команда І О
1 Продексім (Херсон) 18 44
2 Ураган (Ів.-Франківськ) 18 42
3 ХІТ (Київ) 17 38
4 Viva Cup (Харків) 18 23
5 Кардинал-Рівнестандарт (Рівне) 17 23
6 Енергія (Львів) 18 19
7 ДЕ ТРЕЙДИНГ (Миколаївка) 18 14
8 АФФК Суми (Суми) 18 14
9 Сокіл (Хмельницький) 18 10
Команда I O
1 SkyUp (Київ) 8 19
2 ЗАПОРІЖПРОМГРУП (Запоріжжя) 10 17
3 Черкасиобленерго (Черкаси) 10 17
4 Comfort Life (Буча) 10 16
5 Рятувальник (Ромни) 9 11
6 Автомобіліст-Бульвар (Житомир) 9 0
Команда I O
1 Славута (Славута) 11 20
2 Ураган-2-КФВ (Ів.-Франківськ) 10 20
3 Любарт (Луцьк) 11 18
4 In.IT (Львів) 11 15
5 КІВС Енергія-2 (Львів) 10 9
6 Кардинал-Рівнестандарт-2-ДЮСШ №4 (Рівне) 11 6

Технічний спонсор АФУ

Дитячо-юнацький футзал

Титульний партнер

Відео-канал АФУ

Вхід

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Дякую, але більше не показуйте мені це вікно!